به روز رسانی

به روز رسانی

به روز رسانی بر اساس نیازهای پژوهشی

پژوهشیار، همواره این قابلیت را دارد که خود را بر اساس نیازهای پژوهشی روز دنیا و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی ایران به روز رسانی یا آپ دیت نمایید. واحد تحقیق و توسعه شرکت روند و سرعت تغییرات را بررسی می کند و نسبت به تغییرات و نیازهای پژوهشی اقدامات لازم را انجام داده و زمینه ی به روز رسانی نرم افزار را فراهم می آورد که منجر به بهسان سازی هر چه بیشتر و بهتر روندهای پژوهشی گردیده است.

قابلیت سفارشی سازی بر اساس روندهای پژوهشی

در دانشگاه­ها، پژوهشگاه­ها، مراکز علمی و تحقیقاتی، معاونت­های پژوهشی و.. روندهای مختلفی برای تمامی مراحل و فرآیندهای پژوهشی خود دارند که از یک مرکز به مرکز دیگر متفاوت است. پژوهشیار این امکان را در اختیار سازمان ها قرار می دهد که بر اساس نیازهای خود و فرآیندهای حاکم بر جامعه پژوهشی فرآیند را تعریف نمایند و روندها را پیگیری کنند و سیستم خود را با حذف کاغذ به طور کامل مکانیزه نمایند.در پژوهشیار،این امکان با استفاده از ویژگی روندساز (Work flow Engine ) امکان پذیر گردیده است به طوری که در اين ماژول مي توان به ازاي هر سيستمي در سامانه، گردش­هاي متفاوتي در سامانه ايجاد كرد. اين گردش­ها بسته به لايه هاي ايجاد شده و سيستم هاي موجود در سامانه متغير است.

قابلیت سفارشی سازی

قابلیت سفارشی سازی

استفاده آسان  و بدون محدودیت

استفاده آسان و بدون محدودیت

استفاده آسان  و بدون محدودیت

سامانه پژوهشيار بر پايه وب با ويژگي مبتني بر موبايل(Responsive Design) پياده سازي شده و اين باعث مي شود تا كاربران به راحتي بتوانند با استفاده از هر دستگاهي اعم از موبايل ، تبلت و كامپيوتر از سامانه استفاده كنند. از این رو مدیران ، محققان، دانش پژوهان، پژوهشگران  و سایر کاربران این سامانه می توانند به سادگی از آن در هرکجای دنیا استفاده نموده و به اطلاعات مورد نیاز خود درسترسی داشته باشند.

قابلیت اتصال به سایر سامانه ها

پژوهشیارتوانایی اتصال به ساير سامانه­ها با استفاده از ويژگي سرويس گرايي دارا می باشد. با استفاده از اين ويژگي مي توانيد اطلاعات را به ساير سامانه ها انتقال داده و ساير سامانه­ها مي توانند با دسترسي­ تعيين شده، به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. به طور مثال این امکان وجود دارد که سامانه پژوهشیار روی سایت یک سازمان، دانشگاه یا مرکز پژوهشی قرار گیرد و تمامی کاربران با مراجعه به سایت رسمی و وارد شدن به پژوهشیار از امکانات آن استفاده نمایند.

قابلیت اتصال به سایر سامانه ها

قابلیت اتصال به سایر سامانه ها

عدم محدودیت کاربران  و تعیین سطوح دسترسی

عدم محدودیت کاربران و تعیین سطوح دسترسی

عدم محدودیت کاربران  و تعیین سطوح دسترسی

با مقایسه پژوهشیار نسبت به سایر سامانه های موجود می توان به این ویژگی اشاره داشت که نه تنها تعداد بیشماری کاربر می توانند به طور همزمان از پژوهشیار استفاده نمایند بلکه می توان دسترسی هر کاربر را بسته به نیاز خود و نوع فعالیت تعیین نمود تا به بهترین شکل از سامانه استفاده نمایند. درنتیجه هیچ محدودیتی در تعداد کاربران این نرم افزار وجود ندارد.

در تعيين سطوح دسترسي استاندارد، امكان تعريف بي نهايت دسترسي متنوع وجود دارد كه كاربر مي تواند با تعريف گروه­هاي كاربري متفاوت و اختصاص آنها به افراد، دسترسي هاي متنوعي براي كاربران ايجاد كند. كليه دسترسي ها در سامانه به صورت سلسله مراتبي مي باشد. این ویژگی منجر به افزایش کارایی و اثربخشی در فرآیند پژوهشی می گردد.

عدم محدودیت زمانی

هیچگونه محدودیت زمانی برای استفاده ازسامانه وجود ندارد در هر زمان یا هر مکان با اتصال به اینترنت می­توان وارد سامانه شد و از امکانات آن استفاده نمود.

عدم محدودیت زمانی

عدم محدودیت زمانی

ماژولار بودن

ماژولار بودن

امکان خرید بخش­های مورد نیاز(ماژولار بودن)

با استفاده از این امکان یک مرکز علمی و تحقیقاتی می تواند بسته به نیاز پژوهشی خود آیتم­ها و ماژول­های مورد نیاز را خریداری نماید اما درصورتی که در آینده نیاز به امکانات دیگری داشته باشند می­توانند با کمترین هزینه و با نصب ماژول های دیگر پژوهشیار به نرم افزار فعلی مورد استفاده ی خود،  قابلیت­ها و ویژگی­های بیشتری اضافه نمایید.

تعین محدوده ی دسترسی (به کاربران) بر اساس اطلاعات یا سمت سازمانی

پژوهشیار این قابلیت را دارد که برای کاربران محدوده­ی دسترسی به اطلاعات، مشخص کند به طور مثال مي توانيد به مدير يك دانشكده دسترسي­هايي در سطح مدير سيستم داده ولي اجازه كار صرفا در سطح داده هاي يك دانشكده به ايشان بدهيد؛ به این ویژگی تعین دسترسی داده ای می گویند. در اين حالت مي توان كاربراني را در سامانه تعريف كرد كه از نظر عملياتي داراي امكانات فراوان و متنوع بوده ولي مي­توانند صرفا روي داده هاي خاصي عمليات مربوطه را انجام دهند .

تعین محدوده ی دسترسی

تعین محدوده ی دسترسی

گزارش ساز دايناميك

گزارش ساز دايناميك

گزارش ساز دايناميك

اغلب سامانه­­ها از ابزارهای غير بومي که محدوديت­هاي زيادي دارند، براي توليد گزارش استفاده می کنند و یا گزارش­هاي آماده را بسته به نياز كاربر مي سازند. در سامانه پژوهشيار يك گزارش ساز كاملا بومي و بر پايه وب تهيه شده كه كاربر مي تواند بدون محدوديت ، فرمهاي گزارش گيري را در سامانه تهيه و تدوين كند.

وجود قرارداد ساز

سامانه پژوهشيار براي ماژول طرح­ها و پايان­نامه­ها امكان تعريف قالبهاي قرارداد را دارد به طوری که  مي تواند هر قالب قرارداد را به يك طرح يا پايان نامه منتصب كند. از ویژگی خاص آن می توان به این آیتم اشاره کرد که در اين حالت محدوديتي در خصوص تعيين قرارداد براي زمانهايي كه قرارداد در سيستم مركز مربوطه تغيير مي كند پيش نمي آيد.

وجود قرارداد ساز

وجود قرارداد ساز

دسترسی به گواهي ساز

دسترسی به گواهي ساز

دسترسی به گواهي ساز

در مراکز علمی و پژوهشی بسته به نوع فعالیت گواهی­ هایی صادر می شود نظیر شرکت در یک کارگاه، کنفرانس یا همایشهای، صدور گواهی اتمام پایان نامه، طرح و... که به صورت دستی، گواهی های شرکت در آنها صادر می شود یا از فرم های آماده استفاده می گردد. در صورتی که در پژوهشیار امکان ساخت گواهی وجود دارد و فرآیند صدور گواهی به طور کامل مکانیزه می گردد. كليه گواهي­هاي لازم در سامانه مي تواند به صورت قالب واحد در سامانه تهيه شده و به ازاي هر سيستم يا فرد از آنها خروجي دریافت کرد. به طور مثال در سامانه پژوهشیار مي توان گواهي هاي شركت در كارگاه را توسط راهبر سيستم به صورت كاملا دايناميك تهيه كرد و آن را وارد سیتم نمود به طوری که برای هر کارگاه یک گواهی خاص تدوین شود و برای تمامی شرکت کنندگان گواهی شرکت صادر شود.

استفاده از ویژگی لايه ساز

در برخی موارد برای یک سازمان این نیاز به وجود می آید که برای برخی از کاربران در چارچوب یک سامانه امکانات جدیدی ایجاد نمایند، این امکانات در صورت تعریف لایه های جدید امکان پذیر می باشد. در سامانه پژوهشیار می توان بی نهایت لایه تدوین کرد، تدوین لایه ها برای دسترسی کاربران مختلف توسط راهبر سامانه انجام می گردد این در حالی است که برای ایجاد لایه ها هیچ نیازی به حضور یا دخالت شرکت تولیدکننده آن وجود ندارد. راهبر سيستم مي تواند با تعريف لايه مربوطه، ماژولهاي لازم براي سيستم مربوطه را  فعال كرده و دسترسی جديدي در سامانه ایجاد نماید.